Sklepy medyczne • wypożyczalnie sprzętu medycznego

Kontakt

Sklep Medyczny MEDIPOL Kłodzko
Wypożyczalnia Sprzętu Rehabilitacyjnego
ul. Okrzei 2b, 57-300 Kłodzko
tel. 74 811 06 75, kom. 537 333 666
biuro@medipol-klodzko.pl
 
Sklep Medyczny MEDIPOL Bystrzyca Kłodzka
Wypożyczalnia Sprzętu Rehabilitacyjnego
ul. Sienkiewicza 8a, 57-500 Bystrzyca Kłodzka
tel. 74 811 06 57, kom. 537 333 666
biuro@medipol-klodzko.pl

Dofinansowanie

Staramy się, aby informacje zawarte na tej stronie stanowiły wyczerpującą pomoc przy składaniu odpowiednich wniosków o dofinansowanie do Narodowego Funduszu Zdrowia, a także PFRON, MOPS i PCPR.
Na większość sprzętu możemy uzyskać dofinansowanie. Dofinansowanie może wynieść od 60% do 100% wartości sprzętu. Na większość sprzętu możemy uzyskać dofinansowanie. Dofinansowanie może wynieść od 60% do 100% wartości sprzętu. 

Służymy pomocą przy wypełnieniu i składaniu wniosków, więc jeżeli napotkasz na jakiekolwiek trudności lub z innych powodów nie bedziesz w stanie wypełnić wniosku - zadzwoń a my zaprosimy Cię do sklepu lub podjedziemy do Ciebie w celu wypełnienia wszystkich niezbędnych formalności.

Do pobrania:
NFZ Wniosek zaopatrzenie w przedmioty ortopedyczne i środki pomocnicze
NFZ Wniosek zaopatrzenie w środki pomocnicze (pieluchomajtki, stomia)
Treść rozporządzenia 
Załącznik do rozporządzenia 
 Dokumenty w wersji *pdf


PCPR wniosek na sprzęt rehabilitacyjny
PCPR wniosek na sprzęt ortopedyczny
PCPR wniosek na likwidację barier technicznych


Zasady zaopatrywania w przedmioty ortopedyczne i środki pomocnicze reguluje rozporządzenie Ministra Zdrowia z dn. 06.12.2013r. Zawiera ono szczegółowy wykaz refundowanych przedmiotów ortopedycznych i środków pomocniczych, wysokość udziału własnego Świadczeniobiorcy, kryteriów ich przyznawania oraz okresów ich użytkowania.

Jak uzyskać dofinansowanie NFZ?
Udaj się do lekarza po zlecenie na zaopatrzenie w przedmioty ortopedyczne i środki pomocnicze. Uwaga! Lekarz pierwszego kontaktu może wystawić zlecenie tylko na niektóre przedmioty ortopedyczne i środki pomocnicze.
Potwierdź zlecenie do realizacji w oddziale NFZ 
Przyjdź do sklepu Medipol i zrealizuj zlecenie lub staraj się o zwiększenie środków na zalecony przedmiot ortopedyczny lub środek pomocniczy poprzez dofinansowanie z PCPR lub MOPS. 

Dofinansowania PCPR/MOPS
Jeżeli masz problem z wpłaceniem udziału własnego przy zakupie sprzętu przeciwodleżynowego to zwróć się do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie lub Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Jak uzyskać dofinansowanie z PCPR-u lub MOPS-u?
Jeśli środek pomocniczy został już odebrany, a udział własny zapłacony, możesz starać się o zwrot zapłaconej kwoty udziału własnego w wysokości: 100% zapłaconej kwoty udziału własnego (jeśli cena nie przekroczyła wyznaczonego przez NFZ limitu na dany środek pomocniczy) oraz 150% kwoty limitu jaki został wyznaczony przez NFZ na dany środek pomocniczy (jeśli cena zakupu przekroczyła limit ustalony przez NFZ);

Aby otrzymać dofinansowanie należy złożyć dokumenty:
 • Ksero zlecenia (wniosku) wydanego przez NFZ. 
 • Fakturę na odebrany środek pomocniczy (faktura musi zawierać informację o wartości wpłaty własnej i wartości refundacji NFZ). 
 • Oświadczenie o miesięcznych dochodach osoby niepełnosprawnej lub jego opiekuna w przeliczeniu na jednego członka rodziny pozostającego we wspólnym gospodarstwie domowym. 
 • Orzeczenie o niepełnosprawności lub stopniu niepełnosprawności. 
 • Wypełniony wniosek o przyznanie dofinansowania (dostępne w każdym PCPR/MOPS). 
 • Numer NIP. 
 • Jeśli masz zlecenie z NFZ i jeszcze go nie zrealizowałeś, to możesz starć się o dofinansowanie w wysokości: 100% zapłaconej kwoty udziału własnego (jeśli cena nie przekroczyła wyznaczonego przez NFZ limitu na dany środek pomocniczy); 
  150% kwoty limitu jaki został wyznaczony przez NFZ na dany środek pomocniczy (jeśli cena zakupu przekroczyła limit ustalony przez NFZ);.
Starając się o dofinansowanie PCPR/MOPS należy złożyć dokumenty:
 • Ksero zlecenia (wniosku) wydanego przez NFZ. 
 • Zgłoś się do firmy Medipol po fakturę pro forma na sprzęt przeciwodleżynowy (faktura pro forma stanowi wycenę i musi zawierać informację o wysokości udziału własnego oraz wartości refundacji NFZ). 
 • Oświadczenie o miesięcznych dochodach osoby niepełnosprawnej lub jego opiekuna w przeliczeniu na jednego członka rodziny pozostającego we wspólnym gospodarstwie domowym. 
 • Orzeczenie o niepełnosprawności lub stopniu niepełnosprawności. 
 • Wypełniony wniosek o przyznanie dofinansowania (dostępne w każdym PCPR/MOPS). 
Jeżeli nie możesz poradzić sobie z formalnościami to zadzwoń do nas - tel. 74 811 06 75