badanie 1

Bezpłatne badania stóp dla dzieci

Dwa razy w rok MEDIPOL wraz z marką MEMO prowadzi akcję, podczas której zupełnie za darmo sprawdzane są stopy młodych pacjentów pod kątem wczesnego wykrycia wad stóp i szybkiej ich korekty. Do badania używany jest profesjonalny przyrząd – podoskop – który oprócz nieocenionych właściwości diagnostycznych, okazuje się atrakcyjny wizualnie i interesujący dla badanych dzieci. Rodzic otrzymuje informacje dotyczące ewentualnych wad oraz zalecenia, które mają wpłynąć na poprawę lub w przypadku braku wad, wspomóc prawidłowy rozwój stóp.

Dostępne w naszej ofercie obuwie Memo jest polecane przez specjalistów. Buty otrzymały nie tylko pozytywną opinię Centrum Zdrowia Dziecka, ale również szereg nagród i wyróżnień które potwierdzają solidność ich wykonania oraz skuteczność działania    

Problem wad stóp

Badania stóp u dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym, wskazują na znaczne występowanie wad stóp. Niewielkiego stopnia nieprawidłowości w budowie stopy mogą się powiększać z wiekiem, prowadząc do wad w stawach kolanowych, stawach biodrowych czy w kręgosłupie. Dlatego problem wad stóp nie powinien być lekceważony. Szybkie wykrycie i podjęcie działań, zapobiegających dalszym rozwojom wad ma bardzo duże znaczenie.
Bardzo ważną rolę z wykryciu wady lub nieprawidłowości odgrywają rodzice oraz opiekunowie najmłodszych. Zachęcamy do sprawdzenia prawidłowości rozwoju stóp dziecka przy okazji akcji bezpłatnego badania stóp w naszych sklepach.

Diagnostyka i korekcja

Stosowanie obuwia Memo, z całym zastosowanym systemem, pozwala wykryć płaskostopie, koślawość pięt, koślawość kolan czy inne wady budowy lub funkcji stóp. Dzięki zastosowaniu podeszwy z określonymi strefami ścierania, mamy możliwość zobaczenia występującej nieprawidłowości. Jest to sygnał, że powinniśmy skonsultować ten wynik z lekarzem ortopedą lub fizjoterapeutą.
Korekcja wady po jej wykryciu odbywa się przy użyciu obuwia Memo oraz ewentualnego zastosowania wkładek ortopedycznych, zgodnie z zaleceniem fizjoterapeuty podczas badania. Aby widoczne były efekty stosowania , obuwie powinno być noszone przez większość dnia. Warto pamiętać, iż samo zatrzymanie postępującej wady, jest sukcesem. Obuwie Memo jest również wskazane do stosowania w profilaktyce wad stóp. Stosowanie butów z wysoką sztywną piętą oraz podeszwami o specjalnej konstrukcji pozwoli uniknąć, zapobiec lub zmniejszyć ryzyko wystąpienia wady.

logo nfz

logo pcpr

logo pfron

logo medipol

  • Sklepy medyczne 
  • Wypożyczalnie sprzętu medycznego

yt2fb

Kontakt

Sklep Medyczny MEDIPOL Kłodzko Wypożyczalnia Sprzętu Rehabilitacyjnego
ul. Okrzei 2b, 57-300 Kłodzko
tel. 74 811 06 75
kom. 731 333 888
biuro@medipol-klodzko.pl

Sklep Medyczny MEDIPOL Bystrzyca Kłodzka Wypożyczalnia Sprzętu Rehabilitacyjnego
ul. Sienkiewicza 8a,
57-500 Bystrzyca Kłodzka
tel. 74 811 06 57
kom. 883 444 000
biuro@medipol-klodzko.pl

Nasza galeria

MEDIPOL polub Nas